Historie evropských duelů a šermu III.

Kód: 024096
Neohodnoceno
379 Kč –10 %
24924 historie evropskych duelu a sermu iii
379 Kč –10 % 341 Kč
Skladem
$Leonid Křížek$#

Detailní informace

Detailní popis produktu

OBSAHUJE REJSTŘÍK VŠECH TŘÍ SVAZKŮ

Ačkoliv po staletí odsuzován, zakazován a kriminalizován, udržel se duel až do 19. století, kdy jej změna společenského klimatu – průmyslová revoluce, vzestup buržoazie, pokles významu šlechty, nové myšlenky a filozofické proudy – odsoudila takříkajíc na smetiště dějin.
Přesto se s duely setkáváme ještě i ve 20. století, byť už jenom v podobě kuriózních výstřelků pošetilců a recesistů.
S tímto vývojem je spjat i rozvoj šermířského umění, zpočátku jako nezbytné průpravy pro duel, později jako módní společenské zábavy a nakonec jako sportovního odvětví, které jako jeden z mála sportů nechybělo na žádné moderní olympiádě.
Jako každý kontroverzní společenský jev zanechal duel stopu i v literatuře, dramatu a filmu.
O všech těchto a mnohých dalších aspektech historie evropských duelů a šermu pojednává závěrečný svazek třídílného cyklu, obsahující stejně jako díly předchozí mnoho nepublikovaných ilustrací.
Samozřejmě se opět dozvíme podrobnosti o soubojích slavných osobností, ale také o ženách s kordem a mužích v sukních, o soubojích Napoleonových důstojníků, o soupeření jednotlivých šermířských škol.
Dočteme se i o tom, jaké byly duelové zvyklosti, jak byly kodifikovány a jak se na celý fenomén dívali panovníci, církev a společnost, a to nejenom ve střední a západní Evropě, ale také v Rusku.

Doplňkové parametry

Kategorie: Krakatit
Hmotnost: 0.3 kg
Autor: Leonid Křížek
Formát: 17 × 24, vázaná
Počet stran: 502
Rok vydání: 2015
EAN: 9788020434807

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: