Historie evropských duelů a šermu II.

Kód: 023746
Neohodnoceno
359 Kč –10 %
24354 historie evropskych duelu a sermu ii
359 Kč –10 % 323 Kč
Skladem
fakt$Jiří Kovařík;Leonid Křížek$#

Detailní informace

Detailní popis produktu

Postupem staletí se duel – ať již chladnou či střelnou zbraní – stal neodmyslitelnou součástí života vyšší společnosti, především šlechty a důstojnického sboru, ačkoliv nezřídka jej praktikovali i neurození občané. V určitých obdobích byl natolik rozšířeným jevem, že jej současníci přirovnávali k morové epidemii.

Druhý díl projektu Historie evropských duelů a šermu popisuje „zlatou dobu“ duelů, spadající do 16. až 18. století, a obšírně popisuje vývoj šermířského umění v tomto období. Evropa byla tehdy svědkem nebývalého rozvoje šermířských škol, jejichž mistři nám zanechali řadu traktátů a učebnic šermu, doprovázených často ilustracemi pozoruhodné výtvarné úrovně.

Samozřejmě se opět dozvíme podrobnosti o soubojích slavných osobností, ale také o ženách s kordem a mužích v sukních, o soubojích Napoleonových důstojníků, o soupeření jednotlivých šermířských škol.
Dočteme se i o tom, jaké byly duelové zvyklosti, jak byly kodifikovány a jak se na celý fenomén dívali panovníci, církev a společnost, a to nejenom ve střední a západní Evropě, ale také v Rusku.

Doplňkové parametry

Kategorie: Krakatit
Hmotnost: 0.3 kg
Autor: Jiří Kovařík, Leonid Křížek
Formát: 17 × 24, vázaná
Počet stran: 376
Rok vydání: 2014
EAN: 9788020432858

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: