Vojáci na popravišti

Kód: 021210
Neohodnoceno
430 Kč –10 %
20304 vojaci na popravisti
430 Kč –10 % 387 Kč
Skladem
fakt@fakt$Ivo Pejčoch$#

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kniha je přehledem vojenských osob, popravených na území Československa v období od nástupu komunistického režimu v únoru 1948 až po zrušení absolutního trestu v zemi. Mezi vojenské osoby jsou zahrnuti jak aktivně sloužící důstojníci, tak propuštění ze služby z politických důvodů i veteráni exilových vojenských jednotek z let druhé světové války. K nim se připojují rovněž příslušníci Pohraniční stráže, která představovala součást ozbrojené moci Československa. Vedle známých politických kauz generála Heliodora Píky nebo podplukovníků Františka Skokana a Josefa Robotky se seznámíme i s osudy dalších vojáků, jejichž osudy v některých případech téměř upadly v zapomnění.
Samostatnou součástí knihy je kapitola, věnovaná příslušníkům armády, popraveným z čistě kriminálních důvodů. V této části jsou popsány jedny z nejotřesnějších případů historie československé kriminalistiky.
Každá ze dvou částí knihy je řazena pro přehlednost abecedně, osudy jednotlivých vojáků tvoří samostatné kapitoly.
Díky ochotné spolupráci pracovníků řady institucí a příbuzných popravených vojenských osobností se téměř ke všem zmiňovaným mužům podařilo získat fotografie.

Doplňkové parametry

Kategorie: Krakatit
Hmotnost: 0.3 kg
Autor: Ivo Pejčoch
Formát: 170x240, pevná vazba
Počet stran: 406
Rok vydání: 2011
Vydavatel: Svět křídel

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: