Solomon Kane: Ďáblův hrad váz.

Kód: 018079
Neohodnoceno
599 Kč –10 %
10245 solomon kane dabluv hrad vaz
599 Kč –10 % 539 Kč
Skladem
komikscz@komiks@fantasy@fantasy@komikscz@komiks$Allie;Guevara;Stewart$#

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mezi hrdiny bez bázně a hany, kteří se zrodili ve fantazii amerického spisovatele Roberta Ervina Howarda, vyčnívá, vedle barbara Conana, puritánský válečník Solomon Kane. Jeho dobrodružství se odehrávají v reálném šestnáctém století, které autor obdařil řadou nadpřirozených postav, duchů démonů a čarodějů.
Některé příběhy se odehrávají v hlubokých neprobádaných džunglích Afriky, Kane ale pronásleduje a nemilosrdně trestá zlo i v zemích Evropy. Vyznavač puritánské víry dodržuje zvláštní kodex cti a za všech okolností jde nekompromisně za cílem, který si vytyčil.
R. E. Howard o Solomonu Kaneovi napsal devět povídek, tři básně a v pozůstalosti se našly čtyři fragmenty dalších dobrodružství. Jeden z nich využil scenárista Scott Allie jako základ pro napsání scénáře knihy Solomon Kane: Ďáblův hrad. Solomon Kane se utkává s nadpřirozenem v temném a strašidelném německém Černém lese. Když Kane narazí na tělo mladého chlapce, pověšeného na zchátralé šibenici, vydá se za mužem, který je za to zodpovědný - za baronem von Stalerem, jehož se obávají vesničané na míle daleko. Ve zřícenině starého kláštera, na níž je postaven baronův hrad, se však ukrývá ještě něco mnohem děsivějšího, než je krutý baron nebo nadpřirozeně inteligentní vlk, který se toulá lesem. Říká se, že na onom místě zemřel před mnoha staletími kněz, který uctíval ďábla.
Příběh nakreslil výtvarník Mario Guevara s vybarvením od mnohonásobného držitele ceny Willa Eisnera Davea Stewarta. Ze stejného vydavatelství pochází i comicsové zpracování dalšího Howardova hrdiny, výše zmíněného Conana, které znají i čeští čtenáři.

Doplňkové parametry

Kategorie: Krakatit
Hmotnost: 0.3 kg
Autor: Allie, Guevara, Stewart
Formát: 170x240, pevná vazba
Kresba: Mario Guevara
Obálka: Mike Mignola
Rok vydání: 2010
Vydavatel: Comics Centrum

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: