Smrt létá rychleji aneb Můj život letce

Kód: 023082
Neohodnoceno
249 Kč
Skladem
military$Ernst Udet$#

Detailní informace

Detailní popis produktu

Píši tuto knihu pro mládež, která přichází po nás, neboť ona bude jednou soudcem našich činů. Věnuji ji svým mrtvým druhům, neboť ti vykonali z nás všech nejvíce. A spojuji-li s touto knihou ještě nějaký cíl, pak je to tento: rád bych ukázal, že každému z nás byl dán do vlastních rukou osud, zda chceme být kramáři anebo vojáky, zda chceme užívat života, anebo nedbat osobního štěstí před myšlenkou, která nás malou loďkou našeho bytí zanáší do věčného proudu dějin.

Ernst Udet


Generál-letecký zbrojmistr, Generaloberst Ernst Udet podlehl dne 17. listopadu 1941 následkům těžkého zranění, jež utrpěl při zkoušení nové zbraně. Tím skončil bojový život, který znal jen jeden cíl – letecké zesílení Německa.

S Ernstem Udetem ztratil německý národ po Richthofenovi nejúspěšnějšího stíhacího letce světové války, letecký dorost svůj zářící vzor, německá letecká zbraň odvážného a cílevědomého průkopníka.

Jeho sláva je nesmrtelná. Proto jsem splnil dnes vůli Vůdce a nejvyššího velitele branné moci a propůjčil na jeho rozkaz stíhací eskadře III. jméno „Udetova stíhací eskadra“. Tak bude pro všechny časy zvěčněna památka jednoho z našich největších mužů letecké zbraně.

Hermann Göring,
říšský maršál Velkoněmecké říše
a vrchní velitel letectva

Doplňkové parametry

Kategorie: Krakatit
Hmotnost: 0.3 kg
Autor: Ernst Udet
Formát: 150x210, brožovaná
Počet stran: 132
Rok vydání: 2013
Vydavatel: AOS Publishing

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: