S odvahou v srdcích - Tragické konce legend českého vojenství a politiky I. díl

Kód: 025590
Neohodnoceno
390 Kč –10 %
27750 s odvahou v srdcich tragicke konce legend ceskeho vojenstvi a politiky i dil
390 Kč –10 % 351 Kč
Skladem
fakt@fakt$Zbyněk Miloš Duda$#

Detailní informace

Detailní popis produktu

I.díl publikace obsahuje životní příběhy a profesionální dráhy nejvýznamnějších představitelů českého vojenství a politiky v období první poloviny 20. století, a to v souvislosti s významnými událostmi doby, která ovlivnila celý svět. Byla to především I. světová válka a následně dvacet let poté nacistická okupace, do níž mladší z hrdinů této publikace zasáhli opět svou odbojovou činností.

Kniha se věnuje životním příběhům českých důstojníků a občanů, které zasáhl začátek I. světové války, a z nichž někteří působili a pracovali téměř po celé Evropě. Když válka vypukla, odmítli z vlasteneckých pohnutek vykonat brannou povinnost a habsburské monarchii vypověděli svůj vlastní boj tím, že dobrovolně vstupovali do zahraničních armád.

Vedle nich však Češi, Moravané a Slezani statečně bojovali v armádách Centrálních mocností, a tak se v průběhu této války na třech frontách setkávali příslušníci rakousko-uherské armády se svými příbuznými a přáteli, kteří bojovali na druhé straně. Kniha také představuje humanitární úsilí, jež vyvrcholilo vznikem Mezinárodního Červeného kříže. Autor si také všímá činnosti domácího odboje v letech 1914–1918, z něhož některé významné osobnosti působily také v odboji v letech 1939–1945.

Čtenáři tak mohou sledovat barvité osudy vojáků v rakousko-uherských službách, legionářů i vojáků, kteří přijali službu po I. světové válce v nově se rodící čs. armádě a měli tu čest ji budovat, i těch, kteří demobilizovali, ale jejich vlastenecké a legionářské cítění jim nedovolilo sedět s rukama v klíně a brzy se zapojili do práce pro vlast i do druhého odboje, aby je po druhé světové válce čekala perzekuce, někdy i zapomnění a trest.

Doplňkové parametry

Kategorie: Krakatit
Hmotnost: 0.3 kg
Autor: Zbyněk Miloš Duda
Cyklus: S odvahou v srdcích
Formát: 210x147 mm, brožovaná
Počet stran: 358
Rok vydání: 2015

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: