Průvodce paralelními světy: Nástin vývoje české sci-fi 1976 - 1993

Kód: 003506
Neohodnoceno
159 Kč
Skladem
scifi@scifi$Aleš Langer$#

Detailní informace

Detailní popis produktu

Je tomu už deset let, co jsem coby student olomoucké filozofické fakulty psal práci o české sci-fi. Téma jsem si tehdy zvolil v bláhové víře, že pokrýt léta 1976-93 v oblasti české literární fantastiky nemůže být příliš velký problém. Nakonec jsem nad svou diplomkou strávil dva roky - a zjistil jsem, že ani další dva, tři, možná i čtyři roky by nestačily na vypsání toho barvitého, dynamického a proměnlivého světa české sci-fi a fandomu.
Od té doby proběhlo deset let. Přestože Ondřej Neff ve svém poznamenání (a přidal se k němu i další) vyjevil přání, aby práce na kritické literárněhistorické reflexi zmíněné etapy ve vývoji české sci-fi pokračovaly, ani já, ani (pokud vím) nikdo jiný se již tímto úkolem nezabýval.
O to víc však, domnívám se, k takovému úkolu nazrává čas, přičemž úkol je o to naléhavější, že po autorské obměně, vzniku několika SF časopisů, zpřístupnění většiny klasických děl a možnosti průběžného seznamování s nejnovějšími trendy světové SF můžeme čtvrtou etapu vývoje české sci-fi považovat za uzavřenou a v současnosti se již nacházíme v etapě páté, rovněž po důkladném zmapování volající.

Doplňkové parametry

Kategorie: Krakatit
Hmotnost: 0.3 kg
Autor: Aleš Langer
Vydavatel: Trifid

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: