Prasákův deník

Kód: 027035
Neohodnoceno
650 Kč –10 %
30618 prasakuv denik
650 Kč –10 % 585 Kč
Skladem
fakt$Šindlauer Zdeněk$#

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pomocník strojvedoucího – to nebyla jen zátěž lokomotivy na levé straně jejího stanoviště. Naštěstí se v České Lípě našel výtečník, kterého roku 1987 napadlo pomocníkem strojvedoucího nejen se stát, ale navíc pro lidstvo své zážitky zaznamenat. Jeho zápisky dokazují, že stát se pomocníkem strojvedoucího znamenalo šestnáctihodinové šichty o nedělích, probdělé noci, otlačenou kostrč, motorový olej až za ušima i chlípné očumování slečen výpravčích ve stanicích podél Ploučnice. A také nezapomenutelné diskuze se strojvedoucími, které, tak jak se na normální chlapy sluší a patří, začínaly u známkování ženskejch na dohled dráhy, pokračovaly duševními kotrmelci nadřízených a sobotním mistrákem TJ Spartak Dubice až po jakost velkobřezenského piva.
Ve volnu pak českolipský výtečník cestoval sítí ČSD skrz naskrz, takříkajíc do úplného zblbnutí, a po krátké pauze nanovo, protože byl prasák – a to se přeci muselo pořádně využít. A proč byl prasák? Netřeba se pohoršovat – raději si to přečtěte.
Vzpomínky autora na 80. léta a své roční „angažmá“ u ČSD v roli pomocníka strojvedoucího. Bohatě ilustrovaná publikace na křídovém papíru obsahuje 100 ilustrací.

Doplňkové parametry

Kategorie: Krakatit
Hmotnost: 0.3 kg
Autor: Šindlauer Zdeněk
Formát: 215x305, pevná vazba
Počet stran: 210
Rok vydání: 2017
Vydavatel: Corona

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: