Posázavská dráha Žďár - Německý Brod - Světlá - Kácov

Kód: 027832
Neohodnoceno
359 Kč –10 %
31872 posazavska draha zdar 8211 nemecky brod 8211 svetla 8211 kacov
359 Kč –10 % 323 Kč
Skladem
dopravni@dopravni$Karel Černý;Martin Navrátil$#

Detailní informace

Detailní popis produktu

Celobarevná publikace, plná historických fotografií, pohlednic, plánků drážních staveb a dalších dokumentů z konce 19. a první poloviny 20. století, je věnovaná nostalgické dráze vinoucí se podél řeky Sázavy. Ve skutečnosti jde o několik tratí, které jsou různé významem, dobou vzniku, majitelem, resp. provozovatelem a nakonec i vývojem.

První díl, věnující se úseku mezi dnešními městy Žďár nad Sázavou, Havlíčkův Brod, Světlá nad Sázavou a Kácovem, představuje nejstarší část (úsek mezi tehdejším Německým Brodem a Světlou z roku 1870) na páteřní dráze společnosti Rakouská severozápadní dráha Vídeň–Praha/Děčín, kterou na přelomu 19. a 20. století, v době vyvrcholení druhé lokálkové vlny výstavby místních svépomocných drah, doplnily Místní dráha Německý Brod–Žďár (1898) a Místní dráha Světlá–Ledeč–Kácov (1903).

Nyní už stačí nasednout ve Žďáře do pomyslného vlaku a můžeme vyrazit proti toku času až do Kácova, malebné, dnes mezilehlé stanice, která pro svou autentičnost v minulých letech nejednou posloužila filmařům nabídkou moderními zásahy nedotčeného nádraží. Provázet nás bude – chvíli vpravo, chvíli vlevo – třpytící se hladina Sázavy. Co se nemění, je její krása a romantika, která odsud nezmizela a na níž se velkou měrou podílela i železnice.

Doplňkové parametry

Kategorie: Krakatit
Hmotnost: 0.3 kg
Autor: Karel Černý, Martin Navrátil
Formát: 238X304, pevná vazba
Počet stran: 120
Rok vydání: 2017
Vydavatel: Tváře

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: