Odstřelovači II. světové války-Strhující příběhy z let 1939–1945

Kód: 025472
Neohodnoceno
299 Kč –10 %
27558 odstrelovaci ii svetove valky strhujici pribehy z let 1939 8211 1945
299 Kč –10 % 269 Kč
Skladem
fakt@fakt$Různí$#

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tuto antologii nejlepších i „normálních“ odstřelovačů druhé světové války sepsali vojenští historici i profesionálové, kteří mají k odstřelovačům blízko, nebo jimi dokonce sami byli. Každý z autorů předvádí vybraného odstřelovače jako plnokrevnou osobu a při popisu jejich smrtelně nebezpečné práce často uvádí detaily, jež dosud nebyly publikovány.
K nejslavnějším postavám, o nichž tato unikátní kniha pojednává, patří Vasilij Zajcev, sovětský hrdina od Stalingradu, „Bílá smrt“ Sima Häyhä, který měl na kontě rekordních více než pět stovek obětí, Sepp Allerberger, druhý nejúspěšnější německý odstřelovač druhé světové války, či Ljudmila Pavličenková, nejlepší odstřelovačka všech dob.
Další národnosti reprezentuje zázračný střelec z amerického Tennessee Bert Kemp, nespoutaný irský odstřelovač Patrick Devlin, který bojoval v řadách britské armády, expert na boj v terénu Harry Furness a bezejmenný japonský odstřelovač na Guadalcanalu. Další kapitoly jsou věnovány proslulému teoretikovi a praktikovi kapitánu Cliffordu Shoreovi nebo operaci Foxley, při níž měli britští odstřelovači zabít Adolfa Hitlera.

Doplňkové parametry

Kategorie: Krakatit
Hmotnost: 0.3 kg
Autor: Různí
Formát: 137 x 205 mm,vázaná
Počet stran: 208
Rok vydání: 2015
Vydavatel: Mladá fronta

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: