Největší tajemství třetí říše - rozšířené vydání

Kód: 024545
Neohodnoceno
349 Kč –10 %
25782 nejvetsi tajemstvi treti rise rozsirene vydani
349 Kč –10 % 314 Kč
Vyprodáno
$Milan Zacha Kučera$#

Detailní informace

Detailní popis produktu

Druhé vydání publikace je doplněno novými fotografiemi a poznatky z nejnovějších terénních výzkumů badatelských skupin v podzemí komplexu Sovích hor.

Člověk by si řekl, že všechna tajemství minulé války jsou už dávno vyčichlá a rozebraná vítěznými mocnostmi. Když jsem konečně odevzdal dokončený rukopis své knihy, současně avizoval chystané téma na svých stránkách a pak v klidu odletěl na dovolenou na jeden méně navštěvovaný řecký ostrov, začaly se dít věci... Prvního července se zhroutily moje webovky a ftp přístup na ně byl náhle kryt jiným heslem. Poté vydal Google o mé webové adrese bezpečnostní varování, že stránky by mohly poškodit počítač návštěvníka. Všechno vypadalo jako malá nehoda, která se tu a tam na webu přihodí.
Jenomže pak jsme prošli statistiky a zjistili jsme, že v posledních dvou měsících byly stránky pouze v češtině navštíveny 120krát z Brazílie. Předtím 28.5. v 8:30 přišel kybernetický útok z Uruguaye z Montevidea. Sofistikovaný trojský kůň, načasovaný na 1.6. Z mých stránek to totiž vypadalo, že si knihu vydám sám a stránky budou sloužit k její jediné distribuci. Montevideo bylo po válce doslova prolezlé nacisty - situace byla natolik vážná, že už dávno před dopadením Eichmanna tam v roce 1956 izraelský Mossad popravil jednoho z nejhorších nacistických řezníků Cukurse. Znám pár historek kolegů z Polska, kterým se staly podivné věci, když se „motali“ kolem záhady Riese. Jestli s nimi souvisí i moje příhoda, těžko říct...
Milan Zacha Kučera


Podzemní prostory odedávna působily na mysl a představivost člověka. Nejen na formování prvotních uměleckých a náboženských představ, kdy se jeskynní prostory měnily v první chrámy a obrazárny, ale i při hledání bezpečného úkrytu pro všechno, co mělo zůstat skryto před denním světlem. V dávné minulosti šlo zřejmě o udržení mystéria, o přežití jedince nebo kmene. V době nedávné však zejména o strategický význam podzemních prostor k výstavbě technologických zařízení a úkrytů, neuralgických bodů informační společnosti – ať už jde o řídicí centrály, kryty před zbraněmi hromadného ničení, cyklotrony nebo servery globální komunikační sítě.

Kniha Největší tajemství třetí říše (Milan Zacha Kučera) Až do druhé světové války byly podzemní prostory (uměle vybudované, nebo vzniklé adaptací jeskyní či suterénů středověkého stavitelství) využívány zejména za účelem skladování a dočasné ochrany. S koncepcí totální války (Der Totale Krieg) a v době sílícího bombardování však v období nacistické Třetí říše došlo k přesunu výrobních a vědecko-výzkumných kapacit pod zem v do té doby nevídaném rozsahu. Přísně střežená tajemství kolem jednotlivých podzemních nacistických základen způsobuje, že dodnes silně ovlivňují naši představivost, přičemž vyvolávají množství otázek. A mnohé nejednoznačné, často i rozporuplné odpovědi na ně vytvářejí mytologii, která má však často k pravdě blíže, než by se na první pohled mohlo zdát.

Kniha Největší tajemství třetí říše (Milan Zacha Kučera) Klauzule Geheime Reichssache tak dodnes působí i na současné badatele, když začínají svá pátrání tam, kde před lety skočili či rezignovali agenti tajných služeb, a sestupují jako bájní hrdinové germánských legend za poklady dračích jeskyní. V zasypaných a nedostupných štolách tak mohou čekat na své objevitele ukryté cennosti, umělecká díla a dokumenty, případně revoluční technologie, jimiž chtěla nacistická elita odvrátit pád Třetí říše, která sice dostala do vínku tisícileté trvání, ale osud její historii omezil na dvanáct let a čtyři měsíce, než se rozplynula v dýmu a požáru porážky...


Kniha Největší tajemství třetí říše (Milan Zacha Kučera) Kniha Milana Z. Kučery „Největší tajemství Třetí říše“ je publikací, která si čtenáře získá nejen pro svoji objevnost a zúročení autorových bohatých terénních zkušeností, ale i díky populárnímu, srozumitelnému jazyku a atraktivnímu podání. Ať už s ním budeme putovat temnými podzemními koridory továrny Wolfsberg, pátrat po tajných laboratořích pod zámkem Ksiaž, nebo listovat v zažloutlých dokumentech esesácké administrativy, vždy nás bezpečně převede přes minová pole domněnek a barvitých legend, jimiž je v průběhu let obklopila lidská představivost či snaha o zachování tajemství.


Kniha Největší tajemství třetí říše (Milan Zacha Kučera) Je smutnou zkušeností, že člověk zajímající se o záhady poslední války je u nás (a nejenom u nás) zavalen velkým množstvím materiálů o Area 51, americkém atomovém výzkumu, německých továrnách Dora (rakety V1 a V2), o údolí Jonastal (zastavovače motorů), o Ohrdrufu (pokusný německý atomový výbuch) nebo o francouzském Mimoyecques (střely V3), a přitom má toto všechno na dosah. Největší tajemství Třetí říše totiž leží nějakých šest kilometrů od východočeských Janoviček, poblíž Broumova. Tato obří stavba s názvem „Anlage Riese“ je jedna z nejrozsáhlejších v dějinách nacistického Německa, jak co do velikosti, tak finanční náročnosti… Leží na ní těžko proniknutelná mlha tajemství, kterou se pokusíme v této knize alespoň trochu poodhalit. Neznáme totiž ani její určení, ani její skutečný rozsah… Zkrátka i přes desítky let, které nás dělí od konce války, je tu stále mnoho otazníků.

Milan Zacha Kučera, Olomouc 2009 – 2011


Kniha Největší tajemství třetí říše (Milan Zacha Kučera) Milan Zacha Kučera (30.11.1973, Olomouc)
Občanským povoláním manažer cestovní kanceláře. Bádáním v oblasti záhad se zabývá a přednáší o nich již od roku 1992, účastník a iniciátor mnoha záhadologických expedic. Od roku 1999 je členem našeho nejstaršího a největšího badatelského spolku KPU Plzeň, v jehož radě posledních pět let působí jako specialista na poklady a historické záhady.
Do roku 2006 se aktivně angažoval v komunitě tzv. hledačů pokladů s detektory kovů. Je jediným zahraničním spolupracovníkem polské S.G.P. (Sowiogorska Grupa Poszukiwawcza), skupiny věnující se se souhlasem polských oficiálních míst odhalení tajemství Sovích hor. V roce 2012 přivezl do Česka vicemistrovský titul - 3. místo v celopolských závodech hledačů pokladů s detektory kovů ve Walimi.
Kniha, kterou právě držíte v ruce, vznikla jako plod jeho terénního výzkumu i zpracování mnoha polských zdrojů, a je tak pro česko-slovenské prostředí něčím zcela novým, neznámým, tak jako ony tajemné nacistické podzemní objekty, o kterých pojednává.

Doplňkové parametry

Kategorie: Krakatit
Hmotnost: 0.3 kg
Autor: Milan Zacha Kučera
Formát: 150x200,brožovaná
Počet stran: 266
Vydavatel: AOS Publishing

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: