Naslouchač

Kód: 026086
Neohodnoceno
399 Kč –10 %
28761 naslouchac
399 Kč –10 % 359 Kč
Skladem
fantasy@fantasy$Petra Stehlíková$#

Detailní informace

Detailní popis produktu

Originální česká fantasy z fascinujícího temného světa

Po Velké válce je svět rozdělen na dvě části, jedna je obyvatelná a druhá je zamořená jedovatými plyny. Obyvatelnou polovinu chrání štít, který čerpá energii ze zvláštního nerostu zvaného sklenit. V blízkosti štítu žije národ sklenařů, kteří jako jediní dovedou sklenit těžit. Platí však za to vysokou daň. Nejenže energetické pole štítu odkazuje sklenaře k životu v téměř středověkých podmínkách, těžba sklenitu způsobuje mnoho nemocí a znetvoření. Navíc byli sklenaři zotročeni lidmi z nížin.
Třináctiletá Ilan se jako jedno z mála dětí narodila bez deformací. Aby nebyla odvedena od své rodiny, od dětství se vydává za chlapce a skrývá se v hábitu s maskou, který musí sklenaři nosit na znamení podřízenosti. Díky své schopnosti naslouchat sklenitu se začíná učit sklenařským brusičem.

Její dar je tak výjimečný, že si ji vybere sám kapitán pětadvacítky, družiny bojovníků, jež má za úkol chránit sklenářská města před nebezpečnými tvory zrozenými z otráveného vzduchu za štítem, kterým sklenaři říkají Nasterea.

Ilan ví, že musí za každou cenu uchránit své tajemství. Před pětadvaceti bojovníky, nepřáteli, kteří zotročili její lid. Přesto se nedokáže ubránit, postupně se s muži sbližuje a zjišťuje pravdu, která byla sklenařům po celá léta tajena.

Doplňkové parametry

Kategorie: Krakatit
Hmotnost: 0.3 kg
Autor: Petra Stehlíková
Cyklus: Naslouchač
Formát: 138 × 206 mm, vázaná s přebalem
Počet stran: 376
Rok vydání: 2016
Vydavatel: Host
Díl: 1.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: