Lvi Lucemburští

Kód: 017944
Neohodnoceno
198 Kč –10 %
16200 lvi lucembursti
198 Kč –10 % 178 Kč
Skladem
fantasy$Jan Č. Galeta$#

Detailní informace

Detailní popis produktu

Historický román s prvky fantasy, jehož autorem je jeden z tvůrců Asterionu, Jan "Čenis" Galeta, zavede čtenáře do středověku, kde proti sobě stojí dva nesmiřitelní nepřátelé – Jošt a Prokop z rodu Lucemburků.

Osudy prostého vojáka Ondřeje a vladyky Jakuba Štěněte z Bělin se proplétají a uzlují v místě tajemného jihomoravského rybníka. Oba muži si razí cestu složitým světem na přelomu 14. a 15. století. Morava je zmítána neustálými válkami mezi markraběcími bratry Joštem a Prokopem a jejich bratranci, královskými sourozenci Zikmundem a Václavem. Tito lvi z rodu Lucemburků si nemohou přijít na jméno a kují proti sobě jednu pikli za druhou, spojenectví mezi nimi se neustále mění a Jakub, Ondřej i další poddaní slouží vznešeným panovníkům coby pěšáci na šachovnici.

Navíc se do všeho míchají i síly, které dnes nazýváme nadpřirozené, ačkoliv pro středověkého člověka byly každodenní realitou. Historický román s nezanedbatelnými prvky fantastiky sleduje životní peripetie smyšlených i historicky skutečných Moravanů pozdního středověku.

Doplňkové parametry

Kategorie: Krakatit
Hmotnost: 0.3 kg
Autor: Jan Č. Galeta
Formát: 15,1 x 21,6 cm, vázaná
Ilustrace: Roman Kýbus
Obálka: Roman Kýbus
Počet stran: 176
Rok vydání: 2010
Vydavatel: Zoner Press

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: