Letadla a létání

Kód: 024245
Neohodnoceno
250 Kč
Skladem
fakt@fakt$Vítězslav Klímek$#

Detailní informace

Detailní popis produktu

Populární a srozumitelnou formou seznamuje zájemce o letadla, létání i historii letectví u nás i ve světě. Zajímavě je objasněn princip aerodynamiky, řízení letadel a čtenář se seznámí s kabinou letadla i přístroji. Kresby Jana Martince názorně doplňují texty. Další kapitola knihy pojednává stručně o pravidlech létání, letištích a také ukáže, jak se připravuje pilot na navigační let, který je následně názorně popsán včetně barevných fotografií navštívených míst.

Zkušený bývalý letecký akrobat a dopravní pilot Vladimír Peroutka seznamuje čtenáře se základními akrobatické prvky a tato pasáž je opět doplněna kresbami, které názorně popisují každý akrobatický prvek.

Další poučnou kapitola knihy pojednávám o výrobě letadel v Československu od roku 1918 a seznamuje čtenáře s historii jednotlivých leteckých továren u nás. Tuto stať napsal známý letecký publicista Václav Šorel.

Neméně zajímavá kapitola je i se zabývá historií leteckých společností v Československu a následně v České republice a je z pera leteckého publicisty a šéfredaktora časopisu Aero Hobby Petra Kolmanna. Obě kapitoly jsou doplněny kresbami jednotlivých typů letadel a technickými údaji. Kresby jsou dílem Miloše Kratochvíla a Josefa Úchvata.

Následuje zpětný pohled na působení našich pilotů za druhé světové války doplněné bokorysy známého Jaroslava Velce

Závěrem knihy se čtenář dozví praktické zkušenosti a rady od zkušených pilotů a to:
Stanislav Sklenář - šéfpilot továrny Aicraft industry Kunovice
Vladimír Peroutka - dopravní pilot ČSA
ing. Václav Vašek - bývalý vojenský pilot a nyní pilot společnosti Travel service
Jan Vachek - bývalý vojenský pilot velitel letectva, generál v záloze
Petr Francek - bývalý zemědělský pilot s náletem 11.000 letových hodin.
V závěrečné části knihy najde čtenář zajímavé informace o leteckých muzeích v České republice i na Slovensku, leteckých časopisech, které se u nás zabývají letectvím i obchodech s leteckými i modelářskými výrobky.

Doplňkové parametry

Kategorie: Krakatit
Hmotnost: 0.3 kg
Autor: Vítězslav Klímek
Formát: 148 × 210 mm,brožovaná
Počet stran: 128
Rok vydání: 2015
Vydavatel: Aeroteam

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: