Lesní lišky a další znepokojivé příběhy

Kód: 026078
Neohodnoceno
169 Kč –10 %
28746 lesni lisky a dalsi znepokojive pribehy
169 Kč –10 % 152 Kč
Skladem
fantasy@fantasy$Kolektiv autorů$#

Detailní informace

Detailní popis produktu

Lesní lišky a další znepokojivé příběhy jsou malou antologií finské fantastické literatury, která zažívá v poslední době období hojnosti a úspěšně proniká i za hranice země svého vzniku. Bývá často označována termínem suomikumma či Finnish Weird – „finské podivno“, jejž poprvé použila nejvýznamnější představitelka tohoto literárního proudu Johanna Sinisalo.
Mnohoznačnost spojená s takovým pojmenováním není náhodná: pro „finské podivno“ je typické míšení různých žánrů a název se opírá i o národní literární tradici. Množství magických prvků najdeme už v Kalevale a stále živé jsou inspirace finskou či baltsko-severskou lidovou slovesností, zaklínadly i příběhy o přírodních živlech, dravých šelmách, mystikou opředených bažinách a „křížencích“ lidí a zvířat.
Druhým inspiračním zdrojem finské fantastiky je pak magický realismus a surreálné vnímání světa. Všechny tyto ingredience dodávají „finskému podivnu“ specifický charakter a obdařují je mocí proměňovat příběhy vycházející ze zdánlivě známé a všední reality v příběhy značně znepokojivé.

V antologii jsou zastoupeni následující autoři: Pasi Ilmari Jääskeläinen, Leena Krohn, Anne Leinonen, Tiina Raevaara, Johanna Sinisalo, Jyrki Vainonen, Maarit Verronen.
Překladatelé:Martina Bendová, Kateřina Janoušková, Anna Jirásková, Laura Kauppinenová, Tomáš Pavelka, Soňa Wojnarová a Eliška Zoubková.

Doplňkové parametry

Kategorie: Krakatit
Hmotnost: 0.3 kg
Autor: Kolektiv autorů
Formát: 207x137 mm, vázaná s přebalem
Počet stran: 128
Rok vydání: 2016
Vydavatel: Pistorius

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: