Král špunt

Kód: 025213
Neohodnoceno
289 Kč –10 %
26733 kral spunt
289 Kč –10 % 260 Kč
Skladem
komikscz@komiks@komikscz@komiks$David B.$#

Detailní informace

Detailní popis produktu

Posádka Bludného Holanďana, přízračné lodi odsouzené na věky křižovat sedm moří bez možnosti přistát, zrovna nehýří dobrou náladou. Teprve růžolící batole, které začátkem dvacátého století zachrání z potápějícího se zaoceánského parníku, vrátí mrtvým námořníkům chuť do života, tedy do smrti. Malé děcko je v jejich očích králem. Mrtví piráti přepadají lodě a drancují kuchyňské sklady, aby pro svého krále zajistili mléko a piškoty. Král Špunt, jak mu říkají, vyrůstá mezi kostlivci a sní o dni, kdy bude mrtvolou jako ostatní. Ale jeho cesty se mají ubírat jinudy.
Kratičkou fantastickou povídku francouzského spisovatele Pierra Mac Orlana (1882–1970) proměnil David B. (1959), autor slavné série Padoucnice, v humornou, lehce ponurou a zároveň poetickou bajku o dětství, o přípravě na život, potažmo na smrt.
Adaptací Mac Orlanovy povídky si David B. dle vlastních slov splnil dávný sen: „Ten příběh o dítěti, které se připravuje na život mezi mrtvými, mě dojal. Je to svým způsobem můj vlastní příběh.“

Doplňkové parametry

Kategorie: Krakatit
Hmotnost: 0.3 kg
Autor: David B.
Formát: 215 × 305, vázaná
Počet stran: 48
Rok vydání: 2015
Vydavatel: Baobab

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: