Kompars

Kód: 021844
Neohodnoceno
279 Kč
Skladem
fantasy@fantasy$Scott Westerfeld$#

Detailní informace

Detailní popis produktu

V předchozích třech knihách tetralogie jsme sledovali příběh dospívající dívky Tally Youngbloodové. V poslední knize jsme byli svědky šílené války, po níž nastala duševní smršť – a lidé i svět se změnili.

Novou hrdinkou příběhu se stává Aya Fuseová. Žije ve městě, které zvolilo reputační ekonomiku. Postavení všech je určováno obličejovým indexem: čím vícekrát se váš obličej nebo jméno objeví v médiích, tím vyšší index získáváte, a tím víc od města dostáváte – od kvality bydlení až po tzv. díru ve zdi, která poskytuje vše, co člověk k životu potřebuje.

Aya Fuseová je mimořádně nadanou práskačkou, což je obdoba investigativního novináře, neustále hledajícího něco mimořádného. Díky své zvědavosti se jí podaří dostat do skupiny dívek, které v tajnosti provádějí šílené triky. Ale Uličnice skrývají něco ještě mnohem většího – výbušný objev, který by mohl navždy změnit tvář nového světa.

***


„Nejsou to lidé.“
„Cože?“
Aya krátce pohlédla na Miki a uvědomila si, že nesledovala putování kovových válců, ale zírala na ty postavy dole.

Upírala oči do tmy a začínalo jí docházet, že baterky nedeformovaly stíny postav, jak si zprvu myslela. Ti lidé, kteří se vznášeli v šeru, byli prostě divní. Nohy měli neskutečně dlouhé a tenké, paže se ohýbaly v příliš mnoha místech a prsty měli dlouhé jako tahy kaligrafickým štětcem. A jejich obličeje… obrovské oči byly posazené příliš daleko od sebe a jejich kůže byla holá a bledá.

Jak řekla Miki, nebyli to lidé.
Aya tiše vyjekla a Miki ji odtáhla od okraje. Ležely vedle sebe, Aya měla pevně zavřené oči a srdce jí divoce tlouklo, protože si představovala, jak se jedna ta vyčouhlá ruka natáhne nahoru a popadne ji.Doplňkové parametry

Kategorie: Krakatit
Hmotnost: 0.3 kg
Autor: Scott Westerfeld
Formát: 125 x 200 cm, brožovaná vazba
Počet stran: 328
Rok vydání: 2012
Vydavatel: Trifid

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: