Komitét 1866 Péče o válečné památky v běhu staletí

Kód: 024578
Neohodnoceno
340 Kč –10 %
25830 komitet 1866 pece o valecne pamatky v behu staleti
340 Kč –10 % 306 Kč
Skladem
military@fakt$Kolektiv autorů$#

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kniha Komitét 1866 – péče o válečné památky v běhu staletí je vydána u příležitosti 115. výročí založení Komitétu pro udržování památek z války roku 1866. V první části knihy je stručně pojednáno o příčinách vzniku válečného konfliktu mezi Rakouskem a Pruskem v roce 1866, o zahájení válečných operací a průběhu války na českém území.

Druhá a nejobsáhlejší část této knihy se zabývá vznikem válečných hrobů a pomníků na jednotlivých bojištích (Hradec Králové, Náchod, Trutnov, Jičín, Tovačov a další) a péčí o tyto unikátní funerální architektonické soubory po vzniku spolků, které si za svůj prvořadý úkol předsevzaly uchovat tyto památky budoucím generacím. V této části knihy je popsána historie nejvýznamnějších spolků, které se stali v roce 1990 základním kamenem vzniku Komitétu pro udržování památek z války roku 1866 se sídlem v Hradci Králové.

Poslední textová část knihy popisuje jednotlivé areály bojišť z prusko-rakouské války roku 1866, které jsou využívány nejenom za účelem podpory rozvoje cestovního ruchu, ale slouží k rozšiřování vědomostí návštěvníků a zvyšování jejich morálního povědomí.

Kniha obsahuje také řadu příloh a je doplněna téměř 200 černobílými a barevnými fotografiemi a dobovými pohlednicemi, které zachycují nejenom stav jednotlivých válečných hrobů a pomníků, ale mají velkou vypovídací hodnotu o rozsahu, charakteru a jedinečnosti celého souboru památek na válku „Němců s Němci“, která se odehrála převážně na území dnešní České republiky a ve které padly, svým zraněním podlehly nebo v důsledku války strádaly desetitisíce českých vojáků a civilních obyvatel.

Doplňkové parametry

Kategorie: Krakatit
Hmotnost: 0.3 kg
Autor: Kolektiv autorů
Formát: 210 × 305 mm, brožovaná
Počet stran: 120
Vydavatel: Komitét pro udržování památek z války roku 1866

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: