Kolečkama vzhůru

Kód: 026340
Neohodnoceno
290 Kč –10 %
29244 koleckama vzhuru
290 Kč –10 % 261 Kč
Skladem
military$Václav Náměstek$#

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mnohdy, teprve když jste postaveni před hotovou věc, tak si uvědomíte, jak je těžké ji udělat.
Tak banální věc, jako napsat pár řádků o člověku, který se mi před téměř dvaceti lety představil jako: já jsem Náměstek, nikoli funkcí, ale jménem, mě docela zaskočila.
Během 25 let, co se věnuji výcviku leteckých akrobatů, mi prošlo rukama hodně lidí, ale Václav je jeden z mála, na koho nikdy nezapomenu.
Na dráhu leteckého akrobata se dal již v poměrně zralém věku a zprvu na mě působil spíš dojmem intelektuála, než zaníceného sportovce. Jak ale čas běžel a já měl možnost ho blíže poznat, překvapila mě šíře jeho zájmů a schopností. Z pragmatického advokáta s hlubokým sociálním cítěním se vyklubal velice houževnatý a cílevědomý sportovec, který si svoji akrobatickou slávu tvrdě odpracoval. K mému potěšení se letecké akrobacii začal věnoval víc, než se naučit bezpečně převracet s letadlem ve vzduchu. Zvítězila v něm touha dobýt další vrchol a začal se věnovat soutěžní akrobacii. Dobývání vrcholů mu jistě učarovalo již dříve, věnoval se aktivně horolezectví, které v něm zanechalo zdravou ctižádost a hlavně houževnatost.
Většina lidí, kteří něčeho dosáhnou, má někoho, kdo je motivuje a případně i přivede k té či oné činnosti, Václava ovlivnila jedna výrazná osobnost Československé letecké akrobacie, a to Ivan Tuček. Vašek během své akrobatické kariéry to sice nedotáhl na mistra světa, ale i titul Mistr ČR v letecké akrobacii, který získal, je úctyhodný výsledek.
Když si uvědomil své možnosti a ukončil svoji závodní kariéru, neváhal věnovat svůj čas nástupcům. Rozšířil řady akrobatických rozhodčí, kde se snažil předávat své zkušenosti následovníkům.
To, že se odhodlal sepsat postřehy z akrobatického dění, považuji za velice ocenění hodný čin. Co cennějšího můžeme zanechat svým nástupcům, než své zkušenosti, ze kterých se mohou poučit, a na kterých mohou dál stavět své letecké či jiné umění.

Jiří Duras trenér leteckých akrobatů v Leteckém akrobatickém centru Karlovy Vary

Je normální po padesátém roce věku začít soutěžit v letecké akrobacii? To je otázka, ale fakt, že to jde je popsán v této publikaci. Dá se v ní nalézt popis zábavné cesty k takovému počinu. Nicméně i návod, jak si zhruba za tři roky od zahájení základního leteckého kurzu obstarat první vavříny v leteckých akrobatických soutěžích. Publikace popisuje i setkání autora s našimi nejlepšími akrobaty a jejich pomoc při jeho snaze se na stará kolena „poptačit“.

Doplňkové parametry

Kategorie: Krakatit
Hmotnost: 0.3 kg
Autor: Václav Náměstek
Formát: 165 x 235 mm, vázaná, 88 fotografií
Obálka: Jiří SOUČEK
Počet stran: 160
Rok vydání: 2016
Vydavatel: Svět křídel

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: