Když umírá bestie

Kód: 024006
Neohodnoceno
369 Kč –10 %
18171 kdyz umira bestie
369 Kč –10 % 332 Kč
Skladem
fakt@fakt$Roman Cílek$#

Detailní informace

Detailní popis produktu

Čím končí válka? A čím začíná mír? Dvě otázky, které jsou stěžejním motivem této nevšední knihy. Významný autor literatury faktu Roman Cílek, pro něhož je příznačné často až detektivní pátrání po neznámých či dlouho zastíraných skutečnostech, předkládá čtenářům v časovém oblouku od Vánoc 1944 do Vánoc 1945 strhující drama válečného finále i stejně nesnadného těsně poválečného období, na které nazírá bez zátěže černobílého vidění. Najdeme zde v chvějivém prostoru mezi prohrou a vítězstvím, radostí ze svobody i nedůstojnou mstou pohled na dění podstatné a rozhodující. Jsou zde však také příběhy zdánlivě titěrné, „jen“ obyčejně člověčí. Válka a její dozvuky se dotýkaly všeho a všech.

Značná část autorovy pozornosti se zaměřuje na zákulisní, tehdy přísně tajné dění, jímž se ti, kteří už skoro vše prohráli, snažili často až bizarními počiny, například vznikem záškodnických jednotek (Werwolf) této porážce zabránit nebo ji alespoň odsunout.

„Dějiny jsou součtem milionů neopakovatelných a tím i unikátních lidských osudů“, řekl před lety jeden moudrý člověk. A tato kniha je důkazem, jak výsostně pravdivá jsou tato slova.

Doplňkové parametry

Kategorie: Krakatit
Hmotnost: 0.3 kg
Autor: Roman Cílek
Cyklus: bestie
Formát: 215×305, pevná vazba
Počet stran: 247
Rok vydání: 2014
Vydavatel: AOS Publishing

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: