Jediný v letectvu Rudé armády

Kód: 021197
Neohodnoceno
250 Kč –10 %
20283 jediny v letectvu rude armady
250 Kč –10 % 225 Kč
Skladem
military$Jiří F. Šiška$#

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jiří F. Šiška, člen Obce spisovatelů České republiky, člen Klubu autorů literatury faktu, známý autor úspěšných knih Rudé hvězdy válečného nebe, Prokletá válka, Nebe východní fronty. Bojiště Afghánistán a Vrtulníky proti mudžáhedínům se znovu vrací k doposud málo probádanému tématu letecké války na východní frontě v období 2. světové války, konkrétně do období let 1943 – 1945.
Ve své knize líčí ojedinělý, až neuvěřitelný příběh bitevního letectva Rudé armády Ivana G. Dračenka, který svou bojovou dráhu zahájil v největší tankové bitvě u Kurska a ukončil ji v květnu 1945 v poraženém Německu. Dračenko v důsledku zranění přišel o jedno oko a i přes tento pro pilota vážný handicap dosáhl pozoruhodných bojových úspěchů na obávaném letounu Iljušin Il-2 šturmovik, protivníkem přezdívaným „létající tank“, „černá smrt“ aj.
Za své bojové zásluhy byl tento pilot jako jediný v letectvu Rudé armády současně vyznamenán titulem Hrdina Sovětského svazu a všemi třemi stupni nesmírně ceněného vyznamenání Řádu slávy.
Kniha rovněž přibližuje strukturu sovětského bitevního letectva, věnuje se popisu slavného šturmoviku a přibližuje systém vyznamenávání. Je bohatě doplněna mnohdy unikátními fotografiemi.

Doplňkové parametry

Kategorie: Krakatit
Hmotnost: 0.3 kg
Autor: Jiří F. Šiška
Formát: 165X235, vázaná
Počet stran: 180
Rok vydání: 2011
Vydavatel: Svět křídel

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: