Hellboy 07: Pražský upír a jiné povídky

Kód: 019763
Neohodnoceno
599 Kč –10 %
18429 hellboy 07 prazsky upir a jine povidky
599 Kč –10 % 539 Kč
Skladem
fantasy@fantasy$Mike Mignola;Richard Corben;P.Craig Russel$#

Detailní informace

Detailní popis produktu

Již posedmé se do rukou našich čtenářů dostává knižní vydání osudů odpadlého démona, Hellboye. Kniha „Hellboy #7: Pražský upír a další povídky", obsahuje sedm fantaskních příběhů. Poprvé všechny nekreslil sám Mike Mignola, ale ke všem napsal scenáře. Titulní povídku Pražský upír (inspirovanou jeho pobytem v Praze během natáčení filmů Blade II a Hellboy) nakreslil P. Craig Russell, známý českým čtenářům z comicsového zpracování knihy Neila Gaimana Koralína. Znalci našeho hlavního města ocení velkou snahu o autentičnost, kdy Russell použil Mignolovy fotografie pro nakreslení různých pražských zákoutí a památek.
Nejdelší povídkou v knize je povídka Makoma, kterou spolu s Mignolou nakreslil slavný Richard Corben. Poutavé zpracování africké legendy, vyprávěné starodávnou mumií jakoby předznamenávalo další Hellboyovy osudy a jak je u celé série Hellboy typické, zasazuje další dílek do velkolepé skládačky, kterou Hellboy je.
Přestože Hellboy nepatří mezi díla řešící važné problémy a stále se tváří jako neškodná zábava, často se závažných témat dotýká. Trollí čarodějka, která k nám promlouvá v úvodu, poradí Hellboyovi jak na trolly, ghůl na hřbitově recituje anglickou poezii 18. století, Héraklés nám poodhalí svou duši a dozvíte se o podivném démonovi z malajských pověstí - Penanggalan.

Doplňkové parametry

Kategorie: Krakatit
Hmotnost: 0.3 kg
Autor: Mike Mignola, Richard Corben, P.Craig Russel
Cyklus: Hellboy
Formát: 160x240, pevná vazba
Počet stran: 144
Rok vydání: 2018
Vydavatel: Comics Centrum
EAN: 9788088152651

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: