Drak jeho veličenstva

Kód: 004416
Neohodnoceno
289 Kč –10 %
8475 1 drak jeho velicenstva
289 Kč –10 % 260 Kč
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ve světě fantasy literatury, kde se to draky jen hemží, představuje cyklus Naomi Novikové patrnou výjimku. Autorka svůj příběh zasadila do konkrétního historického časoprostoru, do období napoleonských válek, a uvalila tak na sebe povinnost zkoumat pečlivě dobové reálie a patřičně stylizovat i jazyk vyprávění a dialogů. Díky své erudici v tomto úkolu obstála, a vznikla tak fantasy poněkud ?dospělejší", než je v žánru zvykem.
Což samozřejmě neznamená, že by její texty byly méně čtivé, méně dobrodružné, méně zábavné. Cítíme inspiraci klasickou dobrodružnou četbou i viktoriánskou prózou - hrdina knihy, námořní kapitán Lawrence, je gentleman poslušný svého krále, ale i svého smyslu pro čest; dokáže vést do boje trojstěžník i osedlat ohromného draka a vydat se na jeho hřbetě třeba až do horoucích pekel, bude-li to třeba. Noviková je silná i v líčení vztahu mezi jezdcem a jeho drakem, který se vyvíjí od drakova vylíhnutí a díky dračí inteligenci je stejně komplikovaný a bohatý jako vztah dvou lidí. Promyšleně buduje i svět samotných draků: popisuje jejich chování, letové schopnosti, velikost a vzhled různých plemen, jejich soužití s lidmi a množství dalších podrobností.
První svazek trilogie je předehrou, ve které se seznamuje Lawrence se svým drakem Temerairem a v níž se i čtenář seznamuje s propracovaným světem Naomi Novikové. Temeraire sotva stačí prokázat svou výjimečnost a autorka příběh ukončí: ví, že si už čtenáře získala, že už jsou navnaděni k četbě druhého svazku, Nefritového trůnu, ve kterém se její hrdinové vydávají až do daleké Číny.

Doplňkové parametry

Kategorie: Fantasy
Autor: Naomi Noviková
Cyklus: Temeraire
Vydavatel: Argo + Triton

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: