Do světa s parníky rakouského Lloydu

Kód: 019572
Neohodnoceno
299 Kč –10 %
18195 do sveta s parniky rakouskeho lloydu
299 Kč –10 % 269 Kč
Skladem
dopravni@dopravni$Miroslav Hubert$#

Detailní informace

Detailní popis produktu

Existence Rakouského Lloydu trvala osmdesát let. Její počátek spadá do doby po skončení napoleonských válek, kdy se politická situace v Evropě stabilizovala a Rakousko vedlo hospodářskou politiku v duchu merkantilismu. Terst a Rjeka byly svobodnými přístavy... Lloyd přežil bez úhony italskou národní revoluci v roce 1848 i to, že Rakousko ztratilo ve prospěch nového italského království v roce 1866 Benátsko. Svého rozkvětu ale dosáhl na přelomu 19. a 20. století v období označovaném později jako „belle époque“, tedy „krásné časy“. Tehdy už byly staré těžkopádné kolesové parníky nahraženy elegantně až luxusně zařízenými parníky vrtulovými.
Žel, toto období ukončila svou nesmírnou krutostí světová válka. A tu nepřežilo ani Rakousko-Uhersko, ani Rakouský Lloyd.
K čemu je tato historie dobrá současnému českému čtenáři? Inu, snad k vědomí, že je zakotvena do časů „gründerství“ a končí po „časech krásných“, že mnohé parníky Lloydu nesly jména vztahující se k našim zemím (BOHEMIA, MORAVIA, SILESIA, PRAGA, BRUENN, KARLSBAD, PILSNA, MARIENBAD, GABLONZ a PALACKÝ), že Terst byl také naší českou branou do světa ...

Doplňkové parametry

Kategorie: Krakatit
Hmotnost: 0.3 kg
Autor: Miroslav Hubert
Formát: 195x220, brožovaná
Počet stran: 146
Rok vydání: 2010
Vydavatel: Mare Czech

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: