Bitva o pevnost Qala-e Džangi - Nekonvenční operace amerických speciálních jednotek

Kód: 025934
Neohodnoceno
290 Kč –65 %
28434 bitva o pevnost qala e dzangi nekonvencni operace americkych specialnich jednotek
290 Kč –65 % 99 Kč
Skladem
fakt@fakt$Doug Stanton$#

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dramatický příběh o malé skupině vojáků amerických speciálních jednotek, která po událostech 11. září 2001 tajně vstoupila do Afghánistánu a na koních se vydala do boje proti Tálibánu. Nepřítele, který měl čtyřicetinásobnou početní převahu, pronásledovala horským terénem a po řadě urputných bojů obsadila město Mazáre-e Šaríf, které bylo pro porážku Tálibánu strategicky důležité.

Jeho obyvatelé vítali vyčerpané Američany jako osvoboditele. Ovšem potom došlo k nečekanému zvratu. Během kapitulace asi pěti set Tálibánců byli američtí vojáci přepadeni ze zálohy. V ohromné pevnosti Qala-e Džangi bojovali proti mnohonásobné přesile o život. V sázce byl vojenský úspěch celé kampaně. Kdyby vojáci padli nebo byli zajati, mohlo by veškeré úsilí o porážku Tálibánu přijít vniveč. Ve snaze udržet pevnost podstoupili Američané jedny z nejtěžších bojů v městském prostředí v moderní době.

Tento příběh ukazuje, že kombinace prastarých strategií válčení na koních s moderními technologiemi leteckého bombardování může vést ke zdánlivě neuvěřitelným vojenským úspěchům. Důsledná snaha těchto vojáků na koních získat si přízeň obyvatel města a zabránit civilním obětem navíc poskytla cenné ponaučení pro pokračující americké nasazení v Afghánistánu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Krakatit
Hmotnost: 0.3 kg
Autor: Doug Stanton
Formát: 152 × 213 mm, vázaná s přebalem
Počet stran: 312
Rok vydání: 2016
Vydavatel: Omnibooks

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: