Válka-Jeden rok v Afghánistánu

Kód: 021985
Neohodnoceno
280 Kč –50 %
21468 valka jeden rok v afghanistanu
280 Kč –50 % 140 Kč
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Autor je americký novinář, který v roce 1997 zdokumentoval ve svém bestselleru „The Perfect Storm“ (česky vydáno jako „Dokonalá bouře“) zmizení rybářské lodi za stoleté bouře. Později se dočkal filmového zpracování s Georgem Clooneyem v hlavní roli. V jeho nové knize jde o nejextrémnější situaci, ve které se člověk může ocitnout - o válku.

Jungerovi nešlo při jeho novinářském pátrání o Afghánistán, ani o politiku; vojáci, se kterými se setkával, nikdy nemluvili o politických tématech, která jsou v pozadí této války. „Chtěl jsem vědět něco jiného,“ říká Junger, „chtěl jsem vědět, co to dnes znamená, být vojákem.“

Jsou to jednoduché otázky, kterými se Sebastian Junger zabývá, jednoduché otázky o lidech, kteří se dostali do extrémní situace. Co třeba dělají muži na potápějící se lodi? Drží se za ruce? Podávají si mezi sebou láhev whisky? Pláčou? Co z nich dělá odvážlivce? Co je dokáže zlomit?

V knize „War“ si Junger opět pokládá tyto jednoduché otázky: čím fascinuje válka mladé muže? Jak válka změní člověka, který právě vyšel ze střední školy? Proč se někteří chovají jako čestní muži a jiní jako darebáci? Sebastian Junger se od roku 2007 do roku 2008 pohyboval řadu měsíců s vojáky americké výsadkářské jednotky v afghánském údolí Korengal, které se považuje za jednu z nejnebezpečnějších frontových oblastí v boji s Talibánem. Spolu s fotografem Tomem Hetheringtonem doprovázeli vojáky na hlídkách a v zákopech. Zažil zde abstraktní válku – většina vojáků nikdy nepohlédla svým nepřátelům do očí. Všechno viděli jenom z dálky.

Doplňkové parametry

Kategorie: Military
Autor: Sebastian Junger
Formát: 150x210, vázaná s přebalem
Počet stran: 230
Pořadí vydáni: první
Rok vydání: 2012
Vydavatel: Omnibooks

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: