Ropa a krev - Americko-irácké války 1990-2003

Kód: 020048
Neohodnoceno
335 Kč –10 %
18660 1 ropa a krev americko iracke valky 1990 8211 2003
335 Kč –10 % 301 Kč
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jakákoliv válka na Blízkém východě má okamžitě dopady na celý svět. Neklidný region, kde se pod zemí skrývá více než polovina známých zásob ropy na planetě, rozhodně není na ozbrojené konflikty a krveprolití v posledních padesáti letech chudý. Do dvou z mnoha válek zde přímo vstoupila vzdálená velmoc. Spojené státy americké. V obou stála proti jedné zemi a jednomu a témuž vládnoucímu režimu. Proti Iráku Saddáma Husajna. Do obou válek vedl Spojené státy prezident jménem Bush. V roce 1991 George, o dvanáct let později jeho syn George.
První válka v roce 1991, která vypukla po iráckém vpádu do Kuvajtu, skončila sice iráckou porážkou, ale ne pádem Saddáma Husajna. V roce 2003 už se ale historie neopakovala a iráckého vládce nakonec jeho bývalí poddaní o tři roky později popravili.
Publicista a novinář, který se dlouhodobě věnuje Blízkému východu, ve své knize mapuje situaci na bojištích obou konfliktů ve specifických podmínkách pouště. Věnuje se zákulisním jednáním politiků a diplomatů, která války provázela. Popisuje vývoj Iráku od mocenského vzestupu Saddáma Husajna až po jeho hořký konec.
Autor navštívil Irák jak za vlády Saddáma Husajna, tak v době, kdy zemi už kontrolovala americká armáda. V Bagdádu mu poskytl rozhovor Saddámův ministr zahraničí, cestoval po severním i jižním Iráku. Navštívil také další dvě země, které hrály ve válkách důležitou roli. Kuvajt a Saúdskou Arábii. Kniha Ropa a krev tak obsahuje nejen historická fakta v souvislostech, ale také reportážní pohled zblízka , "na místech činu".

Doplňkové parametry

Kategorie: Literatura faktu
Autor: Martin Novák
Formát: 155x212, pevná vazba
Počet stran: 350
Pořadí vydáni: první
Rok vydání: 2010
Vydavatel: Epocha

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: