Přes krvavé řeky

Kód: 027591
Neohodnoceno
348 Kč –10 %
31773 pres krvave reky
348 Kč –10 % 313 Kč
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Československý východní odboj bez cenzury a legend
Kniha přináší objevná, často až překvapivě neznámá fakta o československém východním odboji za druhé světové války. Díky názorové svobodě, zpřístupnění nejutajovanějších archivních dokumentů a možnosti většího časového nadhledu se autorovi podařilo vrátit této kapitole dějin Čechů a Slováků, zkreslené později komunistickou cenzurou či různými legendami, historickou pravdivost.
Publikace popisuje období, kdy se na Východě začínal utvářet náš odboj, a končí v předvečer Slovenského národního povstání. Můžeme se tak dozvědět o tom, jak se formovala československá jednotka, jak se ji vláda Sovětského svazu snažila využít pro své politické cíle nebo jak komunistická strana usilovala o získání rozhodujícího vlivu nad ní. Některé informace, jež kniha přináší, nejsou čtenářům příliš známé (dozvíte se např. o bližších okolnostech obvinění Ludvíka Svobody ze špionáže a jeho postavení před válečný soud anebo o snahách SSSR uzavřít mír s Německem).
Kniha je velmi čtivá a je doslova nabita faktografickými informacemi, doplněnými svědectvím účastníků bojů (prostých vojáků i jejich velitelů), vyprávěními obyvatel ukrajinských vesniček, vzpomínkami osobností, úryvky z dopisů, tehdejšího tisku, z projevů politiků…
Vychází v aktualizovaném a rozšířeném vydání.

Doplňkové parametry

Kategorie: Literatura faktu
Autor: Karel Richter
Cyklus: ČS. východní odboj bez cenzury a legend
Formát: 145x210 mm, vázaná s přebalem
Počet stran: 374
Rok vydání: 2017
Vydavatel: Jota

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: