Poslední teutonská lest

Kód: 027529
Neohodnoceno
99 Kč –10 %
31647 posledni teutonska lest
99 Kč –10 % 89 Kč
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Každý slyšel o Štěchovickém pokladu alespoň jednou za život. Vždyť média vyprávěním o jeho hledání alespoň jednou ročně zaplňují zprávy. Jak to ale je s tímto pokladem neznámé hodnoty ve skutečnosti?
Jaký je příběh jejího hledání a samozřejmě jeho uložení? Co se vlastně odehrávalo v letech těsně po druhé světové válce, kdy britsko-americko-francouzská mise vyzvedla tzv. „Frankův archiv“, který tak v podstatě ukradla Československé vládě?

Václav Junek se ve své knize snaží dokázat prostřednictvím důkazů a pomocí logické hypotézy, že tzv. Štěchovický poklad byl jednou z posledních lstí nacistických pohlavárů, stejně jako třeba Alpská pevnost. Že Frankův archiv byl pouze vějičkou, na kterou se měly chytit zpravodajské služby i další bezpečnostní složky, což se nakonec podařilo. A v neposlední řadě to, že vše kolem tohoto pokladu bylo a je zahaleno množstvím nejasností a bílých míst, na něž je třeba hledat odpovědi. Autor však své hypotézy nepředává jako jednoznačný fakt, ale jako cestu k vlastnímu čtenářovu názoru.

Doplňkové parametry

Kategorie: Literatura faktu
Autor: Václav Junek
Formát: 130x200, brožovaná
Počet stran: 101
Rok vydání: 2014
Vydavatel: Olympia

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: