Rudá Soňa - Stín supa

kategorie: Novinky, Fantastika, Fantasy

199 Kč s DPH

179 Kč s DPH
ks   
Autor Robert E. Howard
Vydavatel
ISBN 978-80-907893-0-2
EAN 9788090789302
Formát 105x155 mm, brožovaná
Počet stran 110
Rok a pořadí vydání 2021 (první )
Z pera autora barbara Conana povstala nesmrtelná hrdinka, hbitá i vrtkavá, neoblomná i nestoudná, rusovlasá amazonka Rudá Soňa. Hnána touhou po pomstě vlastní sestře se spolu se starým, rzí a vínem zmoženým rytířem Gottfriedem von Kalmbach postaví nejmocnějšímu z mocných vládců svého světo, sultánu Sulejmanovi. A každým úderem šavle dává znovu na vědomí, že o větším mistru akce a nespoutaného dobrodružství, než byl Robert Ervin Howard, se nikomu ani nesnilo…

Sultán Sulejman rozšířil nadvládu Osmanů do mnoha zemí. Po bitvě u Moháče, kde rukama jeho vojáků padl poslední jagellonský král na českém, polském a uherském trůně, se měla i celá Evropa pokořit před jeho vůlí. V předvečer bouře, kterou se sultán chystal rozpoutat, objevil se před ním v rakouském poselstvu starý rytíř von Kalmbach, který mu kdysi u Moháče uštědřil nepříjemné zranění.

Vládce Turků pověřil svého vezíra, aby jeho potupu smyl a doručil mu rytířovu hlavu, jako by žádal, aby odehnal dotěrného komára. Jenže nevěděl, jak neústupný a tvrdohlavý umí být věčně opilý lancknecht.

Vrah pronásleduje von Kalmbacha až k branám obležené Vídně, kde se Němcovi dostane nečekaného spojence: bojovné ženy zvané Rudá Soňa, která má se sultánem své vlastní nevyřízené účty. A tak jako samo obléhání, i Sulejmanova osobní msta dopadne docela jinak, než si pán Vysoké porty představoval.

Kniha obsahuje překlad Howardovy novely The Shadow Of The Vulture, poznámky k historickým reáliím a doslov, věnovaný autorovu stylu a kulturním souvislostem.

Nově přidáno

obrázek
Achernar

Aktuality

Novinky

Achernar

V ledovém sevření

Chmurný válečník

Hniloba v kořenech

Knížka pro dva

Jirka a indiáni

O klíči

Tony Stark - Iron Man 2: Železný sarkofág

Wonder Woman 7: Útok na Amazonky

Conan 8: Černý kolos

Nejprodávanější

Rudá Soňa - Stín supa

Válka Říší

NHM 116: X-23

Aargh! - Singapurský speciál

Lend-Lease 1941-1945

Spider-Man/Deadpool 6: Klony hromadného ničení

Výdech

Star Wars: Lando, Roztříštěné Impérium

Tvář Vod

Astonishing X-Men 3: Rozervaní