Pilotem apache

kategorie: Sleva, Literatura faktu, Novinky, Military, Slevy na Internetu

349 Kč s DPH

170 Kč s DPH


Titul je vyprodán

Autor Ed Macy
Vydavatel Omnibooks
Formát 150x210, vázaná s přebalem
Počet stran 319
Rok a pořadí vydání 2012 (první )
Dramatické zážitky britského pilota v AfghánistánuLetět s vrtulníkem Apache do boje je jako hrát současně na Xboxu, PlayStationu a velmistrovskou partii šachu – a přitom se vézt na největší horské dráze v Disneylandu. Podle zjištění amerických studií dokáže jen malé procento lidských mozků při pilotování tohoto letadla souběžně zvládnout všechny požadované činnosti…A nejenom jednu nebo dvě minuty, ale tři hodiny bez přestávky. Pokud jste přehlédl jednu klíčovou věc, mohl jste okamžitě zabít sebe i svého kopilota.

Hilmand, Afghánistán, 7. listopadu 2006. Po dvaadvaceti letech služby v britské armádě plánuje Ed Macy odchod do výslužby. Ale tento plán odkládá, protože souhlasil s ještě jedním turnusem v jižním Afghánistánu jako zbrojní důstojník, létající na úplně novém vrtulníku Apache. Je to nejsmrtonosnější a technicky nejvyspělejší vrtulník na světě. Vrtulník, silný jako tank a vybavený dvěma motory Rolls-Royce RTM-322, je pozoruhodně rychlý a téměř nesestřelitelný. Díky mohutnému souboru zbraní a kamer může pilot Apache spatřit svou kořist na kilometry daleko a zabít nepřítele nepatrným pohybem prstu. A je to letadlo, jehož pilotování je ze všech známých bitevních vrtulníků nejobtížnější. Náročný výcvik dokážou absolvovat jenom 2% ze špičkových pilotů. V kokpitu Apache musí ruce, nohy a dokonce i oči pilota pracovat nezávisle na sobě.

Koncem roku 2006 byla Macyho letka Apache nasazena v nechvalně známé afghánské provincii Hilmand, v drsné a nehostinné oblasti, místními nazývané Dašt-e-Margo (Poušť smrti). Britská vojska byla poprvé rozmístěna v Afghánistánu v dubnu 2006 jako součást ohromné expanze role NATO v této zemi. Britská vláda dobrovolně převzala Hilmand – nejtvrdší oříšek, který bylo potřeba rozlousknout. Byla to největší provincie a vyrábělo se v ní šokujících 42% surového opia z celé země. Sovětská armáda nedokázala v 80. letech ovládnout Hilmand ani s celou motorizovanou divizí s 12 000 bojujícími vojáky. O dvacet let později se Britové pokoušeli o to stejné s méně než třetinou tohoto počtu. A z původně poslaných 3300 vojáků jen necelá čtvrtina bojovala. Operace dostala název Herrick.

Posláním Macyho a jeho letky Apache bylo bojovat spolu s muži na zemi a chránit je všemi nezbytnými prostředky. Když se jeden příslušník námořní pěchoty pohřešoval v akci, Ed a jeho tým byli jedinou nadějí armády na to, že ho dopraví zpátky živého. S vojáky, připoutanými po obou stranách bitevních vrtulníků musel přistát v srdci pevnosti Jugroom, tálibánském opěrném bodě a postavit se tváří v tvář hordám neúprosného nepřítele. Následoval dech beroucí pokus o záchranu, jaký svět ještě neviděl.

Kniha Apache, něco mezi Černý jestřáb sestřelen a Těsně vedle, prozkoumává nejvýkonnější a nejdokonalejší bitevní stroj na světě a přivádí čtenáře k napínavému sledování záchrany padlého mariňáka v jižním Afghánistánu. Popisuje odvážnou misi, za niž byl Ed Macy jako první pilot v historii britského letectva vyznamenán velmi prestižním Vojenským křížem. Apache je příběh Macyho, story o odvaze, nebezpečí a kamarádství, kterou přečtete jedním dechem.

Kniha je doplněna situačními mapkami a barevnou obrazvou přílohou.

Nově přidáno

obrázek
Můj první komiks: DC Superhrdinky - Léto na Olympu (Předobjednávka - 6.10.2020)

Aktuality

Soboty máme znovu otevřeno!

S radostí oznamujeme, že po krátké letní pauze se u nás můžete znovu zastavit i mimo všední dny a... celá novinka...

Novinky

Můj první komiks: DC Superhrdinky - Léto na Olympu (Předobjednávka - 6.10.2020)

Nesnáším Pohádkov 2: Kulma drát (Předobjednávka - 6.10.2020)

Ateliér špičatých klobouků 1 (Předobjednávka - 6.10.2020)

Výpravy do ztracených světů

Zemí šelem

Tankerka jedna

Temná věž - Pistolník 3: Bitva v Tullu

Punisher: Bez domova

Komiksový výběr Spider-Man 27: Svítá nový den

Liga spravedlnosti 6: Lid versus Liga spravedlnosti

Nejprodávanější

DC KK 97: Páni času - Na konci času

DC KK 96: Liga spravedlnosti - Vzestup a pád

Nájezdník z Pustiny

Nemám ústa a musím křičet

DC KK 93: Flash - Smrtící rychlost

DC KK 94: Mladí titáni - Návrat Donny Troyové

DC KK 95: Batman a outsideři

Aurora povstává

Duna

Prodejce