Škoda 110 R

kategorie: Dopravní a železniční literatura
259 Kč s DPH


Titul je vyprodán

Autor Radoslav Svěcený
Vydavatel Grada
Formát 170x220, pevná vazba
Počet stran 144
Rok a pořadí vydání 2006 (první )
Napsání této knihy vyprovokoval stále rostoucí zájem o jednu z legend Československého automobilového průmyslu – vůz Škoda 110 R. Zejména dnešní mladá generace automobilových fanoušků se stále více zajímá o tento vůz, ale zdrojů informací ubývá. Proto vznikla tato kniha, aby přinesla ucelený přehled o historii i technice tohoto automobilu nejen jim, ale všem, koho zajímá, co se skrývá za magickým označením Š 110R.
Úvodní kapitola knihy seznamuje čtenáře s částí novodobé historie značky Škoda, zejména s předchůdci vozu Škoda 110R. Tento vůz se již stal legendou ČS automobilového průmyslu, měl mnoho příznivců v dobách své sériové výroby a má mnoho fanoušků dodnes, více než 30 let po zahájení jeho výroby. Po této krátké exkurzi do minulosti se čtenář seznámí blíže s vozem samotným. Kniha představí postupně technické údaje vozu, jeho jednotlivé modelové ročníky a podrobněji i všechny agregáty a skupiny vozu.
Další část knihy je věnována používání automobilu Š110R v současnosti – buď jako veterán, nebo automobil modernizovaný a upravený. Kniha čtenáři nabízí možnost seznámit se s úpravami a vylepšeními převzatými z novějších modelových řad vozů Škoda, které lze aplikovat na tento vůz, aby lépe vyhovoval současným nárokům na provoz či individuálním potřebám majitele. Mezi takové úpravy patří např. zvýšení výkonu motoru, zlepšení jízdních vlastností vozu montáží modernějších podvozkových dílů, modernizace zapalování apod. V této kapitole lze také nalézt zjednodušené návody na opravy některých částí vozu, které lze provádět svépomocí, v amatérských podmínkách bez speciálního nářadí.
Kniha nezapomíná ani na automobilový sport. Od základního typu Š110R byla odvozena celá řada sportovních a závodních speciálů, kterým je věnována kapitola s popisy a vyobrazeními těchto dnes již mnohdy zapomenutých vozů. Nejznámější z nich je nejspíše Škoda 130RS, která v roce 1981 vyhrála pro značku Škoda titul Mistra Evropy značek cestovních vozů.
V současné době prožívá velký rozkvět tuning, tedy ladění automobilů. I tato kniha věnuje této oblasti několik svých stránek, protože vůz Škoda 110R se stává terčem mnoha úpravců, kteří na jeho základě vytvářejí celou řadu individuálních úprav vozu. A tak i zájemci o tuto oblast zde najdou užitečné informace jak z hlediska vzhledového tuningu (stylingu), tak i z tuningu výkonového, zaměřeného na zvýšení výkonu motoru, zlepšení jízdních vlastností vozu i brzdové soustavy.
Kniha obsahuje dobové i současné fotografie, schémata a nákresy jednotlivých skupin vozu a popisy funkcí různých zařízení.

Nově přidáno

obrázek
Loutkář z Krakova

Aktuality

OTEVÍRACÍ DOBA

Vážení zákazníci, v průběhu září a října nebude o víkendech prodejna Knihkupectví Krakatit... celá novinka...

Novinky

Loutkář z Krakova

Vánoční bestiář

Krev Donouhů

Komiksový výběr Spider-Man 03:Zlo v lidských srdcích

Výpadek systémů

Lone Wolf: Zajatci času

Sherlock 3: Velká hra

Máme na vybranou - I v pekle může vyklíčit naděje

Jakab Aero 61-Československé prototypy 1938

Panovo znamení - Magická brána

Nejprodávanější

DC KK 73: Batman/Huntress - Volání po krvi

DC KK 72: Flashpoint

Hovory s generálem Mladićem a jeho dopisy z vězení

Marvel kolekce figurek 47: Moon Knight

Komiksový výběr Spider-Man 1: Úhel pohledu

Komiksový výběr Spider-Man 02: Klonová sága

DC KK 71: Superman/Batman - Trýzeň

NHM 82:Thunderbolts

Garfield 53: Garfield slaví večeři

Žoldnéř 2: Tajemná formule