Hitlerova říše

Kód: 021285
Neohodnoceno
598 Kč –59 %
20448 hitlerova rise
598 Kč –59 % 248 Kč
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hitlerova říše představovala nejambicióznější pokus o přetvoření evropského kontinentu. Německo usilovalo stát se nejmocnějším státem Evropy a nutilo všechny ostatní, aby uznali jeho nadřazenost. Budoucnost měla spočívat v novém řádu, založeném na vykořenění, přesídlení a vyhlazení milionů lidí.
Hitlerova říše mapuje krajinu nacistické imperiální představivosti: od ekonomů, kteří snili o přeměně Evropy v obrovský trh pro německé podniky, přes Hilterovy plány na nové transkontinentální dálnice, procházející etnicky vyčištěnými ruskými stepmi, až k diskusím o politické teorii, diktátorství a o právním řádu. Po počátečních vojenských triumfech byl debakl nacistických politických vizí v Evropě nevyhnutelný. Za nimi zůstal zničený a zbídačelý světadíl, truchlící nad oběťmi totální války a genocidy.
Toto trauma poznamenává Evropu dodnes. Kniha Hitlerova říše nabízí novou rozsáhlou interpretaci této zkušenosti spojenou s myšlenkami o německé nadřazenosti, jež byly oporou nacistické vlády, která měla vydržet po staletí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Literatura faktu
Autor: Mazower Mark
Formát: 145 × 210, vázaná
Počet stran: 952
Pořadí vydáni: první
Rok vydání: 2012
Vydavatel: Jota

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: