Historie radiolokační techniky v Československu

Kód: 023587
Neohodnoceno
580 Kč –10 %
24123 historie radiolokacni techniky v ceskoslovensku
580 Kč –10 % 522 Kč
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kniha se věnuje vývoji a výrobě radiolokační techniky v Československu od druhé světové války až do jeho rozpadu a dále jsou zde popsány navazující aktivity podniků v České i Slovenské republice. Autoři stručně nastiňují vývoj této techniky ve světě, detailněji popisují vznik a vývoj podniku Tesla Pardubice a jeho výzkumného pracoviště ÚVR Opočínek.
Celá kapitola je věnována stacionárním (převážně civilním) letištním radarům, které představovaly nejrozsáhlejší a komerčně nejúspěšnější kapitolu předlistopadové éry radiolokační historie v Československu. V dalších kapitolách autoři uvádějí mobilní (vojenské) radary a soupravy, které zpravidla předznamenávaly vývoj radiolokační techniky a použitých technologií. Dále je v knize popsán vývoj a produkce lodních, zejména říčních radarů, v další kapitole je věnována pozornost speciálním aktivním radiolokačním zařízením, jako meteolokátorům, dopplerovským senzorům nebo přistávacím zařízením, vyvíjeným v ÚVR.
V závěru autoři uvádějí pasivní radiolokační zařízení včetně velkých průzkumných systémů TAMARA, které získaly velkou publicitu po r. 1990.
Publikace s množstvím barevných dobových fotografií vznikla jako editovaný soubor příspěvků, vypracovaných řadou autorů, kteří se aktivně podíleli na utváření historie československé radarové techniky.

Doplňkové parametry

Kategorie: Zbraně a technika
Autor: Václav Špás, Pavel Bezoušek
Formát: 240x170, brožovaná
Počet stran: 213
Pořadí vydáni: první
Rok vydání: 2014
EAN: 9788073956936

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: