Druhý život Adolfa Eichmanna

Kód: 034165
Neohodnoceno
349 Kč –10 %
a
349 Kč –10 % 314 Kč
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Už od konce války se strůjce holocaustu Adolf Eichmann skrývá před spravedlností. Roku 1950 se pod falešným jménem Ricardo Klement usadí v peronistické Argentině, kde požívá ochrany místní vlády i německé komunity. O dva roky později se k němu připojí manželka s dětmi a on začíná žít klidný a diskrétní rodinný život, který v roce 1960 přeruší zajetí izraelskou tajnou službou Mosad.

Román Druhý život Adolfa Eichmanna zachycuje poslední roky svobody jednoho z nejzáhadnějších válečných zločinců v lidské historii, zároveň nabízí zajímavý pohled do míst, kde se jen pár let po válečných hrůzách opět schází válečné oběti i jejich kati. Eichmannův egocentrismus a chladnokrevnost v tomto strhujícím románu, který je poprvé vyprávěn z pohledu takzvaného „architekta holocaustu“, ostře kontrastují s jeho každodenní rodinnou zranitelností.

Ariel Magnus ve svém nejnovějším románu proniká až do nitra této složité historické postavy a jeho závěrečné části odhalí i překvapivě osobní svědectví spojené s touto fascinující postavou z říše zla.

Doplňkové parametry

Kategorie: Military
Autor: Ariel Magnus
Formát: pevná vazba
Počet stran: 240
Rok vydání: 2022
Vydavatel: Kontrast

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: